Sprawa o alimenty

Kancelaria adwokacka w Warszawie prowadzi sprawy o alimenty z obszaru takich miast jak: Warszawa, Wołomin, Marki, Pruszków, Piaseczno oraz ich bezpośrednie okolice.

W sprawach alimentacyjnych istotne jest zajęcie wyważonego i racjonalnego stanowiska procesowego oraz staranne zgromadzenie niezbędnych dowodów. Bardzo przydaje się również znajomość aktualnej praktyki orzeczniczej warszawskich sądów rodzinnych.

Postępowanie dowodowe w sądach zmierza do ustalenia usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz zarobkowych i majątkowych możliwości płatnika alimentów, a w niektórych przypadkach tylko do ustalenia podstaw do zmiany bądź uchylenia obowiązku alimentacyjnego.

Z reguły proces o alimenty wzbudza wiele kontrowersji i emocji po obu stronach. Zobowiązany do płacenia alimentów najczęściej uważa, że roszczenie o alimenty jest wygórowane, a uprawniony do alimentów twierdzi, że zasądzona kwota nie odpowiada rzeczywistym potrzebom i kosztom utrzymania. W związku z tym, iż zobowiązanie alimentacyjne jest zobowiązaniem wieloletnim warto jest aktywnie uczestniczyć w procesie alimentacyjnym, najlepiej korzystając z usług prawnika.

Adwokat zapewnia Klientom (zarówno powodom, jak i pozwanym) kompleksową obsługę prawną na każdym etapie sprawy, poczynając od sporządzenia pozwu o alimenty (albo odpowiedzi na pozew o alimenty) i reprezentacji w sądzie, poprzez sporządzenie listy pożądanych dowodów w sprawie, a na starannym i gruntownym przygotowaniu Klienta do wystąpienia przed sądem.

Adwokat zastępuje Klientów przed sądami rodzinnymi obu instancji.

Bezpłatna konsultacja z adwokatem dostępna pod numerem: 512 567 580.