Sprawa o stwierdzenie nabycia spadku

Kancelaria adwokacka w Warszawie zajmuje się prowadzeniem spraw sądowych o stwierdzenie nabycia spadku z obszaru takich miast jak: Warszawa, Marki, Wołomin, Pruszków, Piaseczno oraz ich bezpośrednie okolice.

Spadkobierca posiadający prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku (albo notarialny akt dziedziczenia) ma pełne prawo do rozporządzania majątkiem wchodzącym w skład spadku. Taki spadkobierca może np. sprzedać mieszkanie wchodzące w skład spadku, podjąć pieniądze z rachunku bankowego spadkodawcy, a nawet wystąpić o wypłatę środków zgromadzonych na Otwartym Funduszu Emerytalnym.

W sprawie o stwierdzenie nabycia spadku warto jest skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Zwłaszcza w sytuacji w której pomiędzy spadkobiercami istnieje spór co do tytułu powołania do spadku, kręgu ewentualnych spadkobierców albo udziałów w spadku. Częstym elementem spraw o stwierdzenie nabycia spadku jest podważanie ważności testamentu pozostawionego przez spadkodawcę. Z reguły tego typu procesy są czasochłonne i wymagają dużej aktywności dowodowej od zainteresowanych stron.

Adwokat zapewnia pomoc prawną polegającą na: udzielaniu porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, sporządzeniu wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, udzielenia wsparcia w gromadzeniu potrzebnej dokumentacji, reprezentowaniu Klienta w sądzie, a także starannego przygotowania Klienta do wystąpienia w sądzie.

Darmowa konsultacja z adwokatem dostępna pod numerem telefonu: 512 567 580.