Sprawa o zachowek

Kancelaria adwokacka w Warszawie zajmuje się prowadzeniem spraw sądowych o zachowek z obszaru takich miast jak: Warszawa, Piaseczno, Wołomin, Pruszków, Marki oraz ich bezpośrednie okolice.

Zachowek jest roszczeniem pieniężnym przysługującym dzieciom, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy zostali pominięci przez niego w testamencie i nie otrzymali od niego żadnego spadku. W szczególnych sytuacjach, jeżeli uprawniony do zachowku, dziedziczący z ustawy wespół z innymi osobami, nie otrzymał należnego mu zachowku, ma przeciwko współspadkobiercom roszczenia o zapłatę sumy pieniężnej potrzebnej do pokrycia zachowku albo do jego uzupełnienia. Roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku przedawniają się z upływem 5 lat od ogłoszenia testamentu. Wysokość zachowku zależy od trzech czynników: wielkości udziału spadkowego, osobistych kwalifikacji uprawnionego oraz wartości spadku.

Wydziedziczenie oznacza pozbawienie osoby uprawnionej do zachowku przysługującego jej prawa. Może ono być dokonane jedynie w testamencie, w którym musi zostać wskazana przyczyna wydziedziczenia.

Sprawy o zachowek wymagają dużego doświadczenia procesowego ze strony prawnika oraz dobrej współpracy z Klientem. Kancelaria współpracuje z detektywem, który pomaga ustalać składniki majątku spadkowego.

Adwokat udziela wszechstronnej pomocy prawnej na każdym etapie sprawy o zachowek, począwszy od prowadzenia negocjacji ze spadkobiercami testamentowymi, po sporządzenie pozwu o zachowek, a kończąc na reprezentacji Klienta przed sądami obu instancji.

Wstępna, darmowa konsultacja z adwokatem dostępna pod numerem telefonu: 512 567 580.